2015

AulankoMTB tulokset 23.5.2015, päivitetty 23.5 klo 22:30.

Jos huomaat virheen tuloksissa, ilmoita siitä sähköpostilla tawastcc(at)gmail.com

 

Naiset 25 km

Sij Nimi Seura Loppuaika
1 Kati Tenhola Kavatsaaren Hurjat 1:51:53
2 Elisa Sihvola   1:54:13
3 Anu Mikkola   2:06:01
4 Miia-Maria Salmi Team Hatunen 2:26:14
5 Hanne Markoff MTB Porvoo-Ikämiehet metsässä 2:31:22
6 Hanna Mannila   2:39:29
7 Hanne Selin   2:40:29
8 Outi Tammilehto   2:46:07
9 Krista Kukkanen Kännykänräplääjät 2:52:21
10 Anna Autere TCC 2:52:23
11 Susanna Kuusela   2:53:11
12 sanna nieminen Huittisten pyöräilijät 2:53:28
13 Hanna Riikonen   2:53:43
14 Pia Vilenius UusPo 3:19:03

 

 

Miehet 25 km

 

Sij Nimi Seura Loppuaika
1 Pekka Hämäläinen Riihimäen Vastapaine 1:35:37
2 Christian Kantola Wasa Velocity 1:38:09
3 Janne Heikkinen   1:38:56
4 Jarkko Helminen Pälkäne 1:39:59
5 Harri Jäske   1:40:00
6 Antti Liikonen MC Kramppi 1:40:20
7 Vahur Ounupuu StarExpert 1:41:46
8 Miska Lintula HHCMB 1:41:47
9 Toni Horila Tawast CC 1:41:50
10 Riku Lehtonen SaPu 1:42:23
11 Mikko Pynnönen Tawast Cycling Club 1:45:12
12 Mika Lehtovaara LaPy 1:45:34
13 Janne Hallikainen Aviapolis Cycling Team 1:46:04
14 Mikko Leppämäki Loimaan Jankko 1:46:14
15 Kim Hellman HHCMB 1:46:55
16 Jari Torkkel   1:47:31
17 Pasi Eloranta   1:47:54
18 Antti Oksalahti   1:50:04
19 Jyrki Idman Nummelan Muuttorikerho 1:50:05
20 Timo Heimola   1:50:06
21 Eetu Ropponen HyPy 1:50:36
22 Simo Rantala TCC 1:50:42
23 Tapio Pelkonen Itä-Suomen Iloiset Biisonen 1:51:48
24 Kari Ursin   1:52:11
25 Toni Sandberg   1:52:56
26 Timo Takala TCC 1:53:23
27 Jari Kujansuu TCC 1:53:45
28 Jukka Toivonen   1:54:07
29 Sami Siniranta   1:54:14
30 teemu jokinen Heinolan mtbc 1:54:14
31 Jari Toropainen Ojakkala 1:54:17
32 Jarno Laine   1:54:42
33 Samuli Laulumaa Pyörärinki 1:56:09
34 Jonne Savoilainen   1:56:09
35 Olli Honkanen   1:56:10
36 Pena Rekiranta   1:56:31
37 Sami Kiviniemi   1:56:52
38 Mika Korhonen   1:57:02
39 Juha Gylling Kaupin Kanuunat 1:58:07
40 Ville Pärssinen   1:58:24
41 Tuomas Jurvanen   1:58:25
42 Janne Suikki Jennin Kone 1:58:52
43 Aleksi Korkea-aho VsMTB/Hi5Bikes 1:58:54
44 Tuukka Virtanen Korson Kaiku 1:59:47
45 Niko Blomberg Team Cystrim 2:00:56
46 Joona Svala Järvenpään Pyöräilijät 2:01:41
47 Timo Seppälä Hämeenlinna 2:01:42
48 Ossi Henriksson Varkaus 2:01:58
49 Juha Heijari   2:02:26
50 Mikael Takala   2:04:20
51 Antti Palomaa   2:05:43
52 Antti Silvola   2:05:49
53 Markku Mannila Team Southern 2:08:01
54 Ari Kanervo   2:08:48
55 Juha Niemi   2:08:53
56 Janne Pärssinen   2:09:54
57 Pyry Harju Kaupin Kanuunat 2:10:16
58 Aki Salento   2:10:30
59 Ilpo Lahdelma   2:12:15
60 Antti Lehtonen   2:12:36
61 Jarno Aittomaa Säkylän urheilijat 2:14:59
62 Jarno Lähteenmäki   2:15:03
63 Vesa Ala-Lipasti AVL-racing 2:15:20
64 Antti Saukkola Loppi 2:15:32
65 Esa-Pekka Lintunen   2:15:47
66 Nuutti Nikkola Espoo 2:16:52
67 Kalle Kokkonen TCC 2:19:08
68 Olli Itäsalo Team Southern 2:19:08
69 Tuomas Riikonen   2:20:04
70 Markus Kääriäinen AVL-racing 2:22:40
71 Olli Salo   2:23:24
72 Ville Virtanen   2:24:48
73 Markus Yli-Hemminki   2:24:55
74 Joni Mustiala HPK 02 2:25:03
75 Sampsa Pesonen UusPo 2:25:59
76 Ollipekka Koisti   2:26:39
77 Teemu Imeläinen Team Imeläinen 2:28:23
78 Mikko Imeläinen Team Imeläinen 2:28:23
79 Joonas Imeläinen Team Imeläinen 2:28:24
80 Jukka Aromaa   2:30:06
81 Aleksi Aalto   2:30:12
82 ari huutola Riihimäen Vastapaine 2:33:19
83 Heikki Taulu   2:34:46
84 Markku Tyynelä   2:35:03
85 Vesa Hölttä   2:35:14
86 Reijo Myllys Vantaa 2:36:24
87 tatu Laaksonen HPK 03 2:36:38
88 Timo Lemponen   2:36:45
89 Tapio Hänninen   2:38:56
90 CHRISTIAN ROSENLÖF TRANEMO WORKWEAR FINLAND Oy Ab 2:40:46
91 Antti Vainio   2:41:31
92 Eetu Vähäsalo HyPy 2:43:46
93 Janne Vähäsalo HyPy 2:43:48
94 Lauri Mäkinen Kännykänräplääjät 2:52:21
95 Aaro Laakkonen   2:53:21
96 Timo Oksa OTB 3:01:59
97 Aaro Nurkkala   3:29:00
98 Antti Nurkkala   3:29:02
99 Jukka Rajajärvi   4:39:24

 

 

Naiset 50 km

Sij Nimi Seura Loppuaika
1 Marja Penttilä KoS 3:56:49
2 Johanna Leino   3:58:00
3 Zaida Öhman PPP-97 4:56:30
4 Sini Nurmi Rantapyörä 4:56:43

 

 

Miehet 50 km

1 Olli Miettinen Tawast Cycling Club/ROSE 2:34:29
2 Jeremias Holmberg Team Skins/HyPy 2:34:34
3 Joonas Pessi PKK 2:34:53
4 Ville Mäkelä Medilaser Pro MTB 2:38:57
5 Iiro Sairanen Imatran Urheilijat 2:42:57
6 André Haga NCK 2:43:08
7 Jari Heinikainen Team Lahden Polkupyörähuolto 2:44:24
8 Dani Härginen Korska/FinSad 2:46:56
9 Jaakko Mäkelä Medilaser Pro MTB 2:47:48
10 Samuli Saarela PKK/Team Sportax 2:47:52
11 Marko Saukko CCH 2:48:50
12 Arto Lehikoinen Team kotikallio 2:50:52
13 Jarkko Heikura   2:57:52
14 Mika Koivisto MC Kramppi 2:59:17
15 Tero Jukola Avanademultisport 3:00:26
16 Markus Simelius Wasa Vélocity 3:00:27
17 Kristian Ijäs TVC/Ruohonjuuri 3:00:44
18 Mika Tuominen Team kotikallio 3:00:49
19 Samuli Tuominen HHCMB 3:01:08
20 luis fraile korska 3:02:41
21 Rauno Kokkonen TCC 3:05:11
22 Juha Pikkarainen Oxalis 3:06:45
23 Jani Helen Korska 3:07:00
24 Mika Häkkinen Hiiltomiehet 3:08:06
25 Mauri Konttila JäPy 3:13:25
26 Vallo Kärbo   3:13:43
27 Mikko Lepola   3:14:22
28 Jirka Länsikallio Pi-Li 3:19:36
29 Antti Vilpponen Maastoonpolje.fi 3:26:21
30 Marko Lepola   3:26:22
31 jarkko lappalainen riihimäen kiista-veikot 3:27:58
32 Hannu Kenttämies   3:28:38
33 Mika Saukkonen TCC 3:29:28
34 Lassi-Pekka Laitinen Lahden Pyöräilijät 3:30:18
35 Arto Soisalo   3:31:00
36 Tuukka Aaltonen LaPy 3:31:35
37 Sami Sarsama PKK 3:33:04
38 Vesa Laapas ZSKA Sivatti 3:33:08
39 Jasse Huhtamaa   3:39:16
40 Jyrki Vankalo Veikkalan Veivaajat 3:39:55
41 Marko Kuismanen   3:45:30
42 Timo Harikoski   3:47:11
43 Matti Pokkinen   3:48:18
44 Timo Kahilakoski   3:48:18
45 Jarno Lindstedt KingsWay Cyclingteam 3:51:42
46 Tommi Saarinen Kamaki Klubi 3:52:46
47 Erno Suominen Team Slow 3:58:02
48 Reijo Kiivanen hypy 4:05:48
49 Niki Juurinen Team Hatunen 4:09:20
50 Tuukka Hietamäki   4:12:51
51 Sami Saarnio   4:17:42
52 Ville Hankalin Kulhon Kunto 4:22:17
53 pasi nieminen Huittisten Pyöräilijät 4:23:02
54 Lasse Kankaanpää - 4:28:22
55 Matti Oksanen R.R.C. 9001 4:33:00
56 Janne Rautio Hypy 4:51:13