2014

TULOKSET 24.5.2014

Tuloksissa muutama häiriö, lähinnä seuran omien jäsenten osalta. Korjaukset sähköpostiin tawastcc@gmail.com.

Tulokset Aulanko MTB 24.05.2014

Miehet  50 km

Lähti: 75 Keskeytti: 19 Hylätty: 0

Sij Nimi Seura Loppuaika
1 HEnri Ojala Team Skkins/TVC 02:15:55
2 Pekka Niemi Erigeepper Challenge / PoTa 02:20:09
3 Teemu Uusi-Piuhari Team Medilaser/P-P 02:27:55
4 Sami Hiltunen Lapy/ Team Lahden Polkupyörähuolto 02:28:03
5 Iiro Sairanen Imatran Urheilijat 02:28:21
6 Ismo Perttula PKK 02:29:16
7 Valtteri Repo Team Medilaser/Rose 02:33:53
8 Samuli Saarela PKK 02:37:01
9 Jani Poussu Kaupin kanuunat 02:37:27
10 Antti Träskelin Koiviston Isku 02:38:33
11 Kyosti Soini OTC 02:38:42
12 Marko Saukko Helsinki 02:41:42
13 Jani Turtiainen Lahden Pyöräilijät 02:45:47
14 Rauno Kokkonen TCC 02:48:03
15 Tuominen Samuli HHCMB 02:50:33
16 Mika Koivisto MC Kramppi 02:51:23
17 Tero Jukola Avanade Multisport 02:51:55
18 Jussi Karjalainen Team Garmin MTB Finland 02:55:50
19 Jukka Rajala PKK 02:56:22
20 Henri Maikkula Imatran urheilijat 02:56:31
21 Reijo Roininen Lupus Extreme/Vaicycle 02:58:57
22 Mika Saukkonen TCC 02:59:31
23 Mikko Tauriainen Imatran Urheilijat 03:00:07
24 Mika Häkkinen Hiiltomiehet 03:00:21
25 Timo Lehtinen Sali 82/Tehoravinne 03:01:38
26 Pauli Saarenpää   03:02:18
27 Antti Muurinen Helsinki 03:03:18
28 Esa Andstén HHCMB 03:03:42
29 janne nurminen tepy 03:04:05
30 Mika Liukkonen   03:04:06
31 Antti Heikkinen Imatran Urheilijat 03:04:29
32 Antti Suvanto Imatran Urheilijat 03:05:00
33 Ville Suvanto HHCMB 03:05:32
34 Pekka Hiltunen Imatran Urheilijat 03:05:41
35 Hannu Kaikkonen Oulu Triathlon & Cycling (OTC) 03:08:49
36 Timo Raudus Eksymä 360 03:11:34
37 Tero Mamia   03:13:04
38 Antti Vilpponen Maastoonpolje.fi 03:13:48
39 Jarmo Aaltonen KONECRANES 03:14:55
40 Ilkka Hakala Kaupin Kanuunat 03:15:32
41 Raino Pesu Hiiltomiehet 03:18:17
42 Sami Jalonen   03:19:43
43 Jyrki Idman   03:20:25
44 Olli Ranta Kamaki Klubi 03:26:00
45 Kim Hellman HHCMB 03:27:01
46 Hannu Kaasalainen Team Kotikallio/Paniikkinappulat 03:27:42
47 Miska Lintula HHCMB 03:29:34
48 Tommi Saarinen Kamaki Klubi 03:30:58
49 Mika Tuominen HHCMB 03:31:33
50 Antti Laine   03:32:37
51 Matti Immilä Vähärauman Rutistus 03:38:04
52 Ari Kaikkonen Team Garmin MTB Finland 03:44:00
53 Erno Suominen Team Slow 03:50:44
54 Timo Heino Säkylän Yritys 03:54:42
55 Tommi Vuorinen Tuusula 04:00:34
56 Antti Sairanen Cycling Club Gentlemans ry 04:20:35
DNF Olli Miettinen Team Skins/Hypy/ROSE  
DNF Jouni Kytölä CCH  
DNF Timo Kurvinen Imatran urheilijat  
DNF Juha Kemppainen    
DNF Marko Hankkila    
DNF Jyrki Vankalo Veikkolan Veivaajat  
DNF Simo Pajari Imatran Urheilijat  
DNF Riku Ainola Hyvinkään Pyöräilijät HyPy  
DNF Asko Raesola Los Veteranos Turku  
DNF Tommi Lehtinen Kaupin Kanuunat  
DNF Vahur Öunpuu Star Expert  
DNF Juha Nevalainen Vannetukku.fi  
DNF Mikko Tommola Selänpään Jäykät  
DNF Markku Mäki Briko  
DNF Petri Nurminen HyPy  
DNF Joona Svala Järvenpää  
DNF Teemu Pennanen    
DNF Arto Järvinen CCH  
DNF Antti Kuitto Team Skins/HypY  
DNS Jarkko Heikura    

Naiset  50 km

Lähti: 3 Keskeytti: 1 Hylätty: 0

Sij Nimi Seura Loppuaika
1 Päivi Tommola Lapy/ Team Lahden Polkupyörähuolto 03:16:45
2 Suvi Perälä   03:28:23
DNF heidi turunen HHCMB  

U18  50 km

Lähti: 2 Keskeytti: 0 Hylätty: 0

Sij Nimi Seura Loppuaika
1 Eemil Uitto   03:07:47
2 Jesse Parttimaa HHCMB 03:20:49

Kunto  25 km

Lähti: 58 Keskeytti: 8 Hylätty: 0

Sij Nimi Seura Loppuaika
1 Kristian Ijäs TVC 01:16:40
2 Oskari Levänen Riihimäen Kiista-Veikot 01:16:48
3 Juho Sihvola Tampereen Pyrintö hiihto 01:23:22
4 Juha Ristamäki Kaupin Kanuunat 01:25:59
5 Toni Horila Tawast CC 01:29:27
6 Antti Liikonen MC Kramppi 01:30:02
7 Jaakko Jutila Tampere 01:30:15
8 Marko Uitto MC Kramppi 01:30:16
9 Ismo Raitanen Kaupin Kanuunat 01:31:01
10 Hannu Savolainen   01:35:48
11 Arttu Malava   01:35:58
12 Pasi Pohjola Helsinki 01:36:56
13 Tuukka Aaltonen   01:38:55
14 Toni Sandberg - 01:40:40
15 Jari Kujansuu TCC 01:40:54
16 Henry Viljanen   01:41:39
17 Jari Vesala Kamaki Klubi 01:42:11
18 Janne Hallikainen ACT 01:42:20
19 Ossi Ijäs KorsKa 01:43:32
20 Jari Torkkel   01:43:48
21 Hannu Kenttämies   01:43:56
22 Perttu Kallio TCC 01:45:00
23 Pasi Eloranta   01:45:42
24 Mikko Pynnönen   01:47:03
25 Ville Pärssinen   01:47:31
26 Juuso Kiviharju   01:51:49
27 Timo Seppälä   01:51:51
28 Jani Hjelm - 01:51:53
29 Juha Gylling Kaupin Kanuunat 01:52:49
30 Juha Niemi   01:52:50
31 Tapani Väisänen   01:53:44
32 Jukka Toivonen   01:55:43
33 Kati Tenhola Kavatsaaren Hurjat 01:55:59
34 Simo Rantala - 02:01:05
35 Jukka Turtiainen OTB 02:01:26
36 Hanna Konttinen Kouvolan pyöräilijät 02:02:35
37 Sauli Pyrhönen TCC 02:03:55
38 Tuomas Sipilä   02:05:19
39 Mikko Lempinen Kamaki Klubi 02:05:46
40 Timo Takala   02:05:47
40 Janne Pärssinen   02:05:47
42 Kari Pärssinen   02:05:54
43 Pekko Lana CCG 02:12:54
44 Antti Vainio   02:15:26
45 Anna Autere   02:19:44
46 Timo Saarela Forssan Salama 02:39:34
47 Benjamin Saarela Forssan Salama 02:39:35
48 Taavi Aittomaa Team Kotikallio 02:43:53
49 Jarno Aittomaa Team Kotikallio 02:43:55
50 Susanna Kuusela   02:58:55
DNF Mico Tuominen TVC  
DNF Petri Tuominen TVC  
DNF Mikko Pynnönen    
DNF Kalle Kokkonen TCC  
DNF Petteri Ijäs Sivistys- ja kaupunkimatkailuyhdistys  
DNF Perttu Kallio TCC  
DNF Sauli Pyrhönen TCC  
DNF Jarkko Mikkola Ylöjärvi